35.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Zoran Zaev, të mërkurën në Tiranë

spot_img

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranhë ditën e mërkurë. Zoran Zaev do të jetë i shoqëruar nga ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, dhe zv.kryeministri për Çështje Evropiane.

Në kuadër të vizitës zyrtare në Tiranë, janë paraparë takime në nivel delegacionesh dhe shtetërore.

“Paradite, kryeministri Zoran Zaev dhe delegacioni qeveritar do të takohen me kryeministrin shqiptar Edi Rama, më pas do të ketë konferencë të përbashkët. Pas dite, është paraparë takim edhe me kryetarin e Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi”, thuhet në njoftimin e Qeverisë së Maqedonisë së Veriut.

/real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat