fbpx

A e dini se cili aplikacion ka më shumë të dhëna për ju?

featured-image-cellphone-750x349.jpg

Shumica e aplikacioneve që shkarkoni gjenerojnë automatikisht të dhënat tuaja personale dhe i ruajnë ato në bazën e të dhënave.

Është një sekret i hapur që shumë kompani sigurojnë jetesën nga të dhënat personale të përdoruesve, pasi i ndihmon ata si në vendosjen e reklamave ashtu edhe në vendosjen e përmbajtjes.

Këto janë aplikacionet që posedojnë më së shumti të dhëna tuaja personale:

* Facebook – 70 % e të dhënave personale të mbledhura

* Instagram – 58.82 %

* Tinder – 55.88 %

* Grindr – 52.94 %

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303