fbpx

Alesia Bami tregon se si iku nga “Stop” me një sms

alesia-680x365_c.jpg

Alesia Bami ishte një prej velinave të emisionit investigativ “Stop” i cili transmetohet në televizionin Klan.

Me sa duket lajmet që kanë qarkulluar këto ditë për një largim të mundshëm të velinës qenkan të vërteta.

Alesa është larguar nga emsioni, dhe arsyeja duket se ka qenë pjesmarrja e saj në një emisionin “Ftesë në 5” në Top Channel.

Të gjitha dyshimet u shuan pasi Alesia vendosi ta saqrojë njëherë e mirë publikisht.

Ajo ka shkruar në llogarinë e sa në instagram:

“Të dashur miq! Ashtu siç e keni vënë re dhe ashtu siç kanë shkruar portalet unë nuk jam më pjesë e emisionit ‘Stop’. Kjo për faktin e vetëm se dhashë një intervistë në ‘Top Channel’ dhe më larguan nga puna në mënyrë flagrante me një mesazh. Kjo tregon nivelin e atyre që janë punëdhënësit tonë dhe sa të mbrojtur nga ligji janë punonjësit e mediave, ku nuk respektohet asnjë kontratë pune, aq më pak Kodi i Punës. Sigurisht, që nuk jam as e para as e fundit. Jam e detyruar ta bëj këtë sqarim për gjithë publikun tim dhe gjithë ata që më kanë shkruar dhe suportuar pa fund. Së shpejti do të shihemi në një projekt të ri”.

Me sa duket Alesian do ta shohim shumë shpejt në ekran por me siguri jo në televizionin Klan./real-news.tv

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303