fbpx

Ç’do bëni për Alvinin? Gent Cakaj ‘i largohet’ përgjigjes: Ky rast shkon përtej…

i-larg.jpg

I pyetur se çfarë po bëhet për tërheqjen e Alvin Berishës nga kampi Al Hoël në Siri, ministri i deleguar i jashtëm Gent Cakaj tha se ky rast po keqpërdoret, por pa mundur të japë asnjë sinjal pozitiv për të neutralizuar ‘keqpërdorimin’ sipas tij të çështjes në fjalë.

“Ky rast të mos kepërdoret se është çështje që shkon përtej diplomacisë sepse dhe shtetet e tjera nuk i kanë tërhequr ende shtetasit e tyre. Kërkohet mirëkuptim, sepse po punojmë dhe gjuha ime është e kujdesshme dhe duhet të ruaj konfidencialitetin për këtë çështje”, u shpreh Cakaj.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303