fbpx

COVID i merr jetën specialistes së Autoritetit Shëndetësor, Manastirliu e njofton: Nga ato lajme që të shkaktojnë një hidhërim të…

manastirliu-1.jpg

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka dhënë sot lajmin e trishtë të ndarjes nga jeta të specialistes së Autoritetit Shëndetësor në Tiranë si pasojë e COVID.

Lajmin e jep ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila shkruan se Mimoza Toska Zoraqi ishte një zonjë e mrekullueshme dhe se lajmi i ka shkaktuar një hidhërim të papërshkrueshëm.

“Dje u nda prej nesh, për shkak të Covid-19, Mimoza Toska Zoraqi, specialiste e promocionit të shëndetit publik, në Autoritetin Shëndetësor të Tiranës.

Eshtë një nga ata lajme që të shkaktojnë një hidhërim të papërshkrueshëm.

Moza ishte një zonjë e mrekullueshme, që rrezatonte veç mirësi, forcë dhe optimizëm me buzëqeshjen e saj të pandarë.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes.

U prehsh në paqe, e paharrueshmja Moza!”, shkruan Manastirliu.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303