fbpx

“Dhimbje koke, më pas dhembje syri dhe…”. Albin Kurti zbulon si e kuptoi se u infektua me COVID, ja simptomat e para

Ish kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është infektuar me COVID. Këtë e ka bërë të ditur me anë të një shkrimi në Facebook ku tregon se një natë më parë përjetoi dhimbje koke, kollë, dhimbje dhe skuqje të syve.

 

Shkrimi i Kurtit:

Të nderuar anëtarë të Lëvizjes e qytetarë të Republikës,

Parmbrëmë kisha disa simptoma: kokëdhembje të lehtë, pak koll dhe dhembje e skuqje të syve. Dje jam testuar për COVID-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Në dy javët në vijim do të qëndroj në vetizolim.

Gjithë të mirat,

Albini