fbpx

E pazakontë/ Pacienti i ngul thikën infermieres, po e priste pas dere, detajet e rënda…

pacie.jpg

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Greqi, ku një pacient 59-vjeçar shqiptar i shtruar në pavionin e kardiologjisë ka sulmuar infermieren. Kjo e fundit hyn në dhomën me 4 pacientë, ku 59 vjeçari e pret pas derës dhe e sulmon me thikë, e hedh në shesh dhe e qëllon me duar.

Menjëherë pas thirrjeve për ndihmë, heq me forcë serumet dhe vrapon nëpër korridor. 59 vjeçari u ngjit në katin e katërt nga shkallët e sigurisë dhe u hodh në hapësirën e brendshme të spitalit. 59 vjeçari gjeti vdekje të menjëhershme. Për 48 orë do merrte fletëdaljen dhe nuk kishte asnjë të dhënë për probleme psikike.

Infermierja e plagosur rëndë është një 32 vjeçare, nënë me dy fëmijë, po kurohet jashtë rrezikut për jetën, por në gjendje të rëndë me plagë në kokë, kraharor e të tjera më të lehta, të shumta, në duar e këmbë.

Advertisement

Menjëherë në spitalin qendror të Athinës ka arritur policia, ndërsa prononcim në media ka dhënë drejtoria e spitalit, kryetari i federatës së punonjësve në.spitalet publike të Greqisë, ndërsa telefonatë urgjente për incidentin ka bërë ministri i Shëndetësisë së Greqisë, Vasilis Kikilias. Vazhdimisht dalin detaje të reja për ngjarjen e pazakontë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303