fbpx

E premte e zezë/ Detaje drithëruese nga tragjedia brenda maternitetit, pse vdiq 20-vjeçarja shtatzënë? Mësohet fati i foshnjes…

oh.jpg

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që trondit sot vendin. Bëhet me dije se 20-vjeçarja që ndërroi jetë sot në materniteti e Gjirokastrës quhet Klea Muxhaj nga fshati Metoq i Sarandës, por e martuar në Zhulat.

Mësohet se shkak për vdekjen janë bërë komplikacionet pas lindjes.

Mësohet se ajo ka sjellë në jetë një fëmijë me operacion dhe gjithçka momentin e parë ka shkuar mirë. Komplikimet e saj janë shfaqur pas lindjes. Bëhet me dije se foshnja ndodhet në gjendje të mirë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303