fbpx

Futbolli italian në zi, ndërron jetë legjenda Paolo Rossi

115979868_888d8399-16f8-41e5-8f67-3ef8ebfa5dd8.jpg

Paolo Rossi ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare, bëjnë me dije familjarët.

Bashkëshortja e tij, Federica Cappelleti postoi një foto në Instagram me shkiumin “Përgjithmonë”.

Ajo nuk dha asnjë shkak për vdekjen e Rossit, por mediat italiane raportuan se ai ishte i sëmurë prej një kohë të gjatë.

Paolo Rossi udhëhoqi ekipin kombëtar italian drejt fitores së Kupës së Botës 1982. Ai ishte golashënuesi dhe lojtari më i mirë i kompeticionit që u zhvillua në Spanjë.

Një ndër momentet më të mira në karrierën e tij është 3 golëshi i shënuar ndaj Brazilit që ishte ekip pretendent për fitoren e botërorit.

Nga shumë fansa të futbollit kjo ndeshje e Rossit shikohet si një ndër momentet me të bukura në historinë e kampionatit botëror.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303