fbpx

IGJEUM nxjerr të dhënat, 9 tërmete vetëm gjatë natës

IGJEUM sapo nxorri të dhënat për tërmetet e shënuara gjat natës.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në vend, mbrëmjen e djeshme ka pasur 9 pasgoditje.

IGJEUM, sqaron se lëkundja më e fundit është regjistruar është ajo e orës 02:55 me epiqendër në Damaj të Durrësit, në thellësi 21 km dhe me magnitude 1.8.

Pas tërmetit të 26 nëntorit, ku mbetën 51 viktima, pas lëkundjes kanë qenë magnitudë që ka ardhur gjithnjë e në ulje.