fbpx

Infektohet me COVID Kryepeshkopi Anastas Janullatos, Kryeministri jep urdhrin urgjent, ja ku do e dërgojnë…

JANU.jpg

Është infektuar me COVID Kryepeshkopi Anastas Janullatos, kreu i Kishës Orthodhokse Autoqefale të Shqipërisë.

Mësohet se menjëherë sapo Kryepeshkopi është njohur me rezultatet e testit, ai është dërguar me urgjencë në një klinikë të specializuar në Athinë. Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka dhënë urdhër që Anastas Janullatos të transferohet menjëherë në Athinë.

Nuk dihet ende se ku mund të jetë infektuar Kryepeshkopi dhe si është gjendja e tij shëndetësore.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303