Ja si u veshën yjet në ‘Met Gala 2019’!

Mbrëmjen e djeshme në Muzeun Metropolitan të New York u mbajt eventi i famshëm Met Gala që bëri bashkë të gjithë yjet, duke i sjellë në një tjetër dimension.

Tematika e këtij viti ishte “Camp: Notes on Fashion”, në qendër të së vilës qëndron e ekzagjeruara, artificialja dhe e çuditshmja.

Më poshtë po ju rendisim disa nga yjet si zgjodhën të visheshin këtë vit:

Lady Gaga me Maxwell

Kylie dhe Kendall Jenner me Versace

Celine Dion me Oscar de la Renta

Cardi B me Thom Browne

 Emily Ratajkowski me Dundas

 Lupita Nyong’o me Versace

Ciara me Dundas

 Kacey Musgraves me Moschino