24.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Kapet 45-vjeçari , i dënuar me 11 vite burg në Itali

spot_img

Policia e Elbasanit ka kapur një 45-vjeçar i cili është arrestuar me qellim ekstradimin drejt Italisë.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan pas një pune të mirë organizuar, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Cërrik dhe Interpol Tirana, arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar Jorgo (Gazment) Selmani, 45 vjeç, banues në Cërrik.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykatës e Barit Itali, e ka dënuar 11 vjet burg, për veprën penale “Shkelje e ligjit mbi narkotikët”. Veprimet e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga Zyra e Interpolit Tiranë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat