fbpx

Kryeministri Rama publikon videon dhe zbulon lajmin e mirë

Kryeministri, Edi Rama me anë të një statusi në rrjetin social Facebook bën me dije se Indeksi Global i Bankës Botërore e vlerëson Shqipërinë si një nga 10 vendet që ka përparuar më shumë në arsim dhe shëndetësi vitet e fundit.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë konstatim shumë inkurajues të Indeksit Global të Bankës Botërore, ku Shqipëria vlerësohet si një nga 10 vendet që ka përparuar më shumë në arsim e shëndetësi në vitet e fundit, ju uroj një të diel të mbarë.”, shkruan Rama.

MIRËMËNGJES 😊

MIRËMËNGJES 😊dhe me këtë konstatim shumë inkurajues të Indeksit Global të Bankës Botërore, ku Shqipëria vlerësohet si një nga 10 vendet që ka përparuar më shumë në arsim e shëndetësi në vitet e fundit, ju uroj një të dielë të mbarë 🙏

Geplaatst door Edi Rama op Zaterdag 19 september 2020