fbpx

Kur hapet kufiri Kosovë-Shqipëri? Edi Rama jep përgjigjen: Këtë gjë do ta bëjmë….

Kryeministri Edi Rama në një intervistë në Opinion, është ndalur te çështja e kufirit Kosovë-Shqipëri, duke deklaruar se brenda muajit maj do të hapet, por pa patur ende një datë konkrete.

“Ne do marrim vendimin dhe do hapim kufirin.

Këtë gjë do ta bëjmë brenda muajit maj, nuk di t’ju them datën, por brenda majit do hapet kufiri dhe ju mund të vini”, – u shpreh Rama.