fbpx

Lewis Hamilton rezulton pozitiv me COVID-19

2020-10-08T154644Z_84780316_RC2FEJ9ZSX9G_RTRMADP_3_MOTOR-F1-EIFEL.jpg

Sipas njoftimit zyrtar të Mercedes, Lewis Hamilton ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Prekja ndaj virusit do të bëj që ai të mungojë garën Sakhir Grand Prix që mbahet në Bahrain.

Kampioni i shtatëfishtë i botës ka fituar 11 nga 15 garat e mbajtura këtë vit, mirëpo iu bashkohet listës me dy shoferë të tjerë që rezultuan pozitiv dhe do humbin garën.

Lajm i mirë për Hamiltonin është që ky test pozitiv doli në kohën kur ai është shpallur kampion matematikisht.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303