fbpx

Lulzim Basha merret i pandehur, ja akuza që rëndon mbi kreun e demokratëve

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha merret si i pandehur.

Mësohet se mbi kreun e demokratëve rëndon akuza e falsifikimit të formularëve dhe e pastrimit të parave.

Prokuroria e Tiranës po heton gjithashtu edhe për ish-sekretarin e përgjithshëm të PD-së, Arben Ristanin dhe financierin e PD-së Ilir Dervishin.

Basha, Dervishi dhe Ristani janë marrë të pandehur lidhur me akuzën se kanë fshehur 650 mijë dollarë financime ruse në SHBA për zgjedhjet parlamentare të vitit 2017.