fbpx

Moti për sot, e mërkurë 8 korrik 2020

Moti do të jetë me diell përgjatë bregdetit ndërsa në zonat malore do të ketë prani të vranësira deri mesatare.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 15 m/sek  bregdet. 

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. 

Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  13/25°C

Zonat e ulëta  16/33°C

Zonat bregdetare 18/31°C