fbpx

Moti për sot, e premte 25 shtator 2020

Gjatë kësaj të premte moti do të jetë kthjellime dhe vranësira mesatare nëjug dhe qendër ndërsa zona veriperëndimore do të jetë me reshje shiu dhe stuhi. Era do të jetë me drejtim jugperëndim me shpejtësi maksimale deri në 10-20 m/sek në bregdet.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  12/27°C

Zonat e ulëta  18/31°C

Zonat bregdetare 19/30°C