fbpx

“O sot, o kurrë”. Ilir Meta del me thirrjen e fortë për gjithë shqiptarët

meta-7.jpg

“O sot, o kurrë”, ka qenë kjo thirrja e fortë e presidentit Meta në Facebook për 78-vjetorin e Konferencës së Pezës.

“Pezë do të thotë Shqipëria mbi të gjitha!

Pezë do të thotë bashkim, kushtrim dhe qëndresë, pa dallim feje, krahine dhe ideje në mbrojtje të interesit kombëtar.

Mesazhet që përcjell edhe sot, pas 78 vitesh, Konferenca e Pezës janë më aktuale se kurrë për të lënë mënjanë ndasitë e interesat afatshkurtra, dhe për t’u bashkuar kundër një pushtimi të ri nga një sekt e një bandë oligarkësh që kanë uzurpuar institucionet dhe kanë marrë peng të ardhmen e çdo shqiptari dhe atë europiane të vendit tonë.

Peza është një amanet: Besa-besë për të shpëtuar Shqipërinë!

O sot, o kurrë!” shkruan Meta.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303