Parashikimi i motit, 29 shkurt 2020

Presioni i lartë atmosferik është pozicionuar përkohësisht në Gadishullin e Ballkanit duke influencuar në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot të qëndrueshëm.

Ditën e sotme moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 -1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie në mëngjes.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  -4/7°C

Zonat e ulëta  -4/15°C

Zonat bregdetare 3/14°C