fbpx

Parashikimi i motit për sot, e hënë, 21 tetor 2019

Gadishulli i Ballkanit do të vazhdojë me masa ajrore të qëndrueshme duke mos shkaktuar ulje të temperaturave edhe për javën që vjen.

Moti do të jete i kthjellët  dhe  erdo të jetë me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. 
Valëzimi dtë  jetë forcës lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë të larta.
Temperaturat min dhe max 
Zonat  malore        12/24°C 
Zonat e  ulëta         14/26°C
Zonat  bregdetare 18/28°C