fbpx

Presidenti i Filipineve: “Qëlloni këdo që shkel karantinën”

960x0.jpg

Rodrigo Duterte, Presidenti i Filipineve, urdhëroi forcat e sigurisë të qëllonin “për vdekje” këdo që shkakton “probleme” në zona të mbyllura për shkak të pandemisë koronavirus.

Archie Gamboa shefi i policisë, tha se agjentët nuk do ta bëjnë një gjë të tillë.

Rreth gjysma e 110 milion njerëzve në vend janë aktualisht në karantinë, përfshirë miliona në varfëri të lartë dhe pa punë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303