fbpx

Sapo lanë turnin e natës/ Braçe ka një mesazh të rëndësishëm për këta mjekë e infermierë

brace.jpg

Zv.kryeministri Erion Braçe u ka shprehur mjekëve sot një falenderim për punën që po bëjnë në luftën kundër COVID-19.

Ai ka publikuar në Instagram një foto, e cila tregon fuqinë, që ata mbartin për të përballuar këtë situatë.

Braçe thekson se mjekët dhe infermierët po japin gjithçka për t’u shërbyer njëëzve, gjurmuar të infektuarit dhe kuruar të sëmurët.

‘Miremengjes, cdo mjeku e infermieri qe sapo la turnin e nates dhe, cdo mjeku e infermieri qe sapo mori turnin ne urgjence, qendra shendetesore, spitale rajonale, QSUT, ne klinike ne semundjeve infektive dhe cdo epidemiologu qe po japin gjithcka per tu sherbyer njerezve, gjurmuar te infektuarit dhe kuruar te semuret’, shkruan Braçe.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303