fbpx

Shpallet në kërkim nga Policia Ish-kryetari i Këshillit të PD Kukës, zbulohet arsyeja tronditëse

abn.jpg

Ish-kryetari i Këshillit të Partisë Demokratike në Kukës, Abedin Oruçi është shpallur në kërkim nga policia pasi akuzohet për disa vepra penale, si “Kanosje për shkak të detyrës”, “Evazion fiskal” dhe “Ndërtim pa leje”.

Mësohet se Abedin Oruci ka qenë kandidat i Bindjes Demokratike për zgjedhjet vendore. Më herët ai ka qenë edhe kreu i këshillit bashkiak të PD-së dhe PDIU-së në Kukës.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303