fbpx

Shpërthen ish-ministri, lëshon deklaratën e fortë ndaj Kryeministrit Rama

auto_ylli_manjani1516973810-e1542445592821-600x310.jpg

Ish-ministri Ylli Manjani me anë të një statusi në rrjetin social Facebook ka reaguar ndaj deklaratës së Kryeministrit Rama i cili dy ditë më parë i kërkoi llogari Berishës dhe Metës për votën pro rezolutës se Dick Marty, e cila kriminalizonte UÇK-në.

Shkruan Manjani:

Erdhi bash në kohë kjo akt-akuza ndaj Thaçit e të tjerëve.

Në vend të japë llogari për shëndetin publik, COVID që po bën kërdinë, skandalet që plasin për ditë, për lesh e li listat e zgjedhjeve që po përgatit, ka zgjedhur të tallë Dick(un).

Iu kujtua Dick(u) dhe po e tall. Normal përderisa qeveria nuk jep, por kërkon llogari.

I kërkon hesap Saliut dhe Ilirit për Dick(un)…

Njerëzit, opozita ca më shumë, shfryjnë e shajnë… Shumë njerëz shajnë nga halli. Nuk dinë ku të përplasin kokën nën terrorin e COVID dhe presionit që vjen nga pasojat ekonomike që ai po shkakton.

Shajnë, ç’të bëjnë?!

Puna është se, në kushtet e talljes së Dick(ut), folja q*, që përdoret si kallëzues në fjalitë sharëse zgjedhohet:

Unë – q*

Ti – q*

Ai – kënaqet…

Edhe nëse, për arsye paanësie politike, duam ta relativizojmë këtë zgjedhim duke e vijuar në numrin shumës, dakord jam.

Por prapë, veta e tretë njëjës (Ai) do ta gjejë mënyrën të kënaqet më shumë se të tjerët e vetës së tretë shumës (Ata)…

Hall i madh është, me thënë të drejtën!

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303