fbpx

Tërmet i fortë ‘shkund’ këtë vend, lëkundjet ndihen në Shqipëri, ja epiqendra dhe magnituda

termet1-770x440-1.jpg

Një tërmet i fortë ka tronditur Maqedoninë e Veriut mëngjesin e sotëm, me magnitudë 5.5 të shkallës rihter.

Lëkundjet u ndjenë edhe në Kosovë dhe në Shqipëri.

Mësohet se tërmeti kishte si epiqendër fshatin Leunovë, 17 kilometra në jug-perëndim të Gostivarit. Tërmeti kishte thellësinë 10 km.

Ndërkohë akoma nuk ka raportime për të lënduar apo dëme materiale.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303