fbpx

Tragjike/ E qëlloi me gurë, humb jetën një person, detajet e rënda

sherr.png

Një ngjarje e rëndë ndodhi pak para mesnatës ku një 64-vjeçar në Peqin humbi jetën. Rreth orës 23:30, Shyqeri Hema nga fshati Lolaj u përfshi në një debat me Sefedin Çelmetën, 51 vjeç, i cili përdori gurë për të qëlluar viktimën.

Për pasojë, Hema nuk i ka mbijetuar plagëve të marra dhe është shpallur i vdekur në spitalin Rajonal të Elbasanit.

Njoftim paraprak:

Specialistët për Hetimin e Krímit në Komisariatin e Policisë Peqin, arrestuan në flagrancë shtetasin: S.Ç., 51 vjeç, banues në fshatin Lolaj, Peqin.

Arrèstími i tij u bë pasi më datë 10.09.2020, rreth orës 23:30 , në fshatin Lolaj, Peqin, gjatë një kònflikti të çastit për motive të dobëta shtetasi S.Ç ka gòditur me mjet të fòrtë ( gurë), shtetasin Sh.H., 64 vjeç, banues në fshatin Lolaj, Peqin, i cili  si pasojë e plágëve të marra  ka ndërruar jetë sapo ka mbëritur në Spítalin Rajonal të Elbasanit.

Materialet hetimore i kaluan Pròkurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan,  për veprën pènale,  “Vrásje me dashje”.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303