fbpx

Trondit Sazan Guri, zbulon ngjarjen shokuese: Nëse e regjistron babanë si të vdekur nga COVID përfiton…

sazan.jpg

Ambientalisti Sazan Guri me anë të një statusi në rrjetin social Facebook ka zbuluar një ngjarje të rëndë në vendin tonë.

Statusi i plotë:

Te dashur miq, u sigurova pa e nxora.

Ngjarje shokuese qe po e ndaj me ju miq me shkruan nje shoqe ime. Mendova se ishin fjale, por sot u gjenda perballe faktit shkruan ajo. Ne mengjes i shkova per ngushellim shoqes time qe i vdiq i ati nga zemra. Kompania funerale G… i kishte propozuar funeral falas ne kembim te 1 milion e 200 mije lekeve pagese …. vetem nese e rregjistronte te atin, si te vdekur me covid. E kishte te njohur te vetin, dhe i kishte thene qe 95 raste te vdekur fals, jane vetem nga pika ime e funeralit.

Shtrohet pyetja …. kush qendron prapa sponsorit te agjensive? Agjensia besoj, perfiton mbi shpenzimin e klientit …., se cfare interesi do të kishte pastaj. Pse gjithe ky interes per te rritur nr e te vdekurve me Covid? Ka qe sdo besojne? Edhe une vete, nese eshte e vertete, mjerë ne…ekziston loja me shume se Pandemia, ose Plandemia me shume se covidi i vertete? po ju si thoni?…..

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303