fbpx

Zhduket helikopteri i NATO-s në detin Jon

CH-124_Sea_King.jpg

Të dhëna nga zyrtarë grekë kanë raportuar se një helikopter i NATO-s është zhdukur në det mes Italisë dhe Greqisë.

Sipas mediave greke në mjetin fluturues mund të ketë pasur 3-6 persona. Sipas tyre helikopteri u ngrit nga një fregatë kanadeze si pjesë e disa stërvitjeve ushtarake.

Ndërkohë forcat e NATO-s kanë dërguar disa ekipe kërkim-shpëtimi në zonën e ishullit të Kefalonisë.

Deri më tani nuk jepen detaje të tjera për ngjarjen.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303