fbpx

Një lajm i keq vjen për përdoruesit e Whatsapp

auto_19_07_2018-whatsapp-video-calling_182142911599561935-750x430-1.jpg

Deri në fund të këtij muaji, miliona përdorues të WhatsApp do të mbeten pa aplikacionin e famshëm.

Ata që kanë telefona pak më të vjetër, mund të kenë probleme dhe të mbeten plotësisht pa Whatsapp për shkak të sistemit të vjetër të funksionimit.

Sipas The Sun, të gjithë përdoruesit e iPhone që nuk kanë iOS 9 ose më të ri, si dhe përdoruesit e Android që nuk kanë Android 4.0.3 ose më të ri, do të preken nga ky ndryshim.

Advertisement

 

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303