fbpx

Shpallet makina më e bukur e vitit

bolide9.jpg

Në Festivalin Ndërkombëtar të Automobilëve kanë shpallur supermakinën më të bukur të vitit.

Sipas tyre, ajo është Bugatti Bolide. Marka franceze vendosi që të eksperimentojë me këtë supermakinë, duke kombinuar një shasi të lehtë (1240 kg) me një motor prej 16 cilindrash, që llogaritet që mund të arrijë shpejtësinë 500 km/h.

“Jemi shumë krenarë që juria e Festivalit Ndërkombëtar të Automobilëve u entuziazmua nga dizajni i Bugatti Bolide. Falenderoj të gjithë stafin, të cilët treguan edhe një herë tjetër kreativitet dhe ekspertizë teknologjike”, deklaroi Presidenti i Bugatti, Stephan Winkelmann.

 

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303