fbpx

Youtube konkurencë të hapur me Tik Tok, krijon shërbimin për videot e shkurtra

Screenshot_47-7.jpg

YouTube i Alphabet Inc po krijon një shërbim video-streaming në formë të shkurtër në platformën e tij në Shtetet e Bashkuara pasi duket se do të konkurrojë më mirë me rivalin TikTok në kategorinë jashtëzakonisht të popullarizuar.

Ky shërbim i lejon përdoruesit të regjistrojnë video vertikale miqësore për celularë që mund të pikohen me efekte speciale dhe fonogramë të tërhequr nga një bibliotekë muzikore.

“Duke filluar nga sot dhe gjatë disa javëve të ardhshme, ne do të zgjerojmë gradualisht betën tonë të Shkurtër në SH.B.A.”, tha YouTube në një postim në blog, duke shtuar se do të shtojë tipare më të reja në shërbim si aftësia për të shtuar tekst në pika specifike të videos.

YouTube kishte shfaqur këtë funksion në Indi në shtator të vitit të kaluar, pasi TikTok u ndalua në një nga tregjet e tij më të mëdha.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303